strona główna  ::   historia szkoły  ::   primus inter pares  ::   kontakt
Nasza szkoła

•  aktualności
•  Ortofrajda 
•  fotogaleria  
•  stołówka
•  kalendarium
•  pielęgniarka  

Mały Finansista

Dla rodziców

•  spotkania z rodzicami  
•  informacje  

Rada Rodziców

 • informacje  

Przydatne strony

•  Goleniów
•  MEN
•  Kuratorium
•  ZCDN
•  OKE w Poznaniu
•  Szkoła bez przemocy
•  Edusek

Aktualizacja strony

czwartek, 21 maja 2015Aktualności

21 maja 2015 r.

XII Gminny Przegląd
Szkolnych Form Teatralnych

Nasza szkoła we współpracy  ze Szkołą Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Goleniowie kolejny raz organizuje Przegląd Teatralny, który w tym roku odbędzie się dnia 26 maja (wtorek) w Sali widowiskowej GDK ul. Słowackiego 1. Rozpoczynamy o godz.9:00, przewidywany czas zakończenia około godz. 12:20. Warunkiem udziały było zgłoszenie grupy do dnia 5.05.2015r.

Zgłoszone grupy teatralne zapraszamy do wspólnej zabawy, gdyż przegląd nie ma formuły konkursu – tu wszyscy są wygrani!

Do zobaczenia !

Organizatorzy:

 Beata Rucińska i Magdalena Jagiełło SP2
oraz Małgorzata Zakrzewska i Elżbieta Prażuch SP4

Harmonogram przeglądu

 

18 maja 2015 r.

Zebranie Rady Rodziców

Informujemy, że zebranie odbędzie się 25 maja  2015 r.
o godzinie 17:00 w sali nr 11.
Serdecznie zapraszamy

 

18 maja 2015 r.

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy szkoły podstawowe do wzięcia udziału
w międzyszkolnym konkursie języka angielskiego dla klas VI
‘Spelling Master’

Szczegóły w regulaminie konkursu

 

18 maja 2015 r.

ZEBRANIE RODZICÓW
UCZNIÓW PRZYSZŁYCH KLAS I (2015/16)

Zapraszamy rodziców uczniów przyszłych klas pierwszych
w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Goleniowie
na zebranie 27 maja 2015 r. o godz. 16.30 w sali gimnastycznej.

ZEBRANIE RODZICÓW
DZIECI ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH (2015/16)

Zapraszamy rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych
w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza
na zebranie 27 maja 2015 r. o godz. 17.00 w sali 45.

 

16 maja 2015 r.

Finał Ogólnopolski w Biegach Sztafetowych 8x800m
Łódź 26.05.2015r.

Uczennice naszej szkoły startowały w finale ogólnopolskim w biegach sztafetowych 8x800m, reprezentując województwo zachodniopomorskie. Bieg był rozgrywany na ul. Piotrkowskiej w strugach deszczu. Po ambitnej walce na trasie dziewczęta zajęły IV miejsce wśród 18 drużyn, gdyż oprócz mistrzów wojewódzkich gościnnie startowały sztafety z Czech i Węgier. Nasze dziewczęta powtórzyły wynik z poprzedniego roku szkolnego 2013/14.

Skład drużyny: Maniecka Julita, Gliwińska Anastazja, Bednarczyk Natalia, Zawiasińska Wiktoria, Rombel Wiktoria, Zubko Michalina, Kuźma Monika, Kiedas Gabriela. Rezerwa: Łuczak Wiktoria, Antkiewicz Wiktoria, Żóralska Sara.

Opiekunami zespoły byli Hanna Grzegrzółka i Sławomir Szwarc.

Gratulujemy!

 

11 maja 2015 r.

Brawo Julita!!!

14.04.2015r. W Gryfinie odbyły się Mistrzostwa Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych na dystansie 800m. Zawody były rozegrane przy ładnej pogodzie i zgromadziły ponad 70 najlepszych dziewcząt z całego województwa. Od startu na prowadzeniu utworzyła się 5 osobowa grupa, w której była uczennica z naszej szkoły - Julita Maniecka. Ok 300m przed metą Julita wyszła na prowadzenie i pierwsza minęła linię mety, zostając mistrzynią województwa zachodniopomorskiego.

Serdecznie gratulujemy!

 

 

06 maja 2015 r.

Puchar dla SP2

23.04.2015r. na Gali Sportu organizowanej przez Urząd Marszałkowski dyrektor naszej szkoły Krystyna Zagórna odebrała z rąk Marszałka Olgierda Geblewicza okazały puchar za zdobycie I miejsca we współzawodnictwie szkół organizowanym przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy.

W roku szkolnym 2013/2014 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2 zdobyła 207 punktów wyprzedzając SP4 Wałcz (192pkt), SP 51 Szczecin (190pkt) i ponad 300 innych szkół województwa Zachodniopomorskiego. Uczniowie SP2 zdobywali punkty w 21 konkurencjach sportowych prowadzonych przez cały rok szkolny na poziomie gminnym, powiatowym, regionalnym i wojewódzkim. Maksymalną ilość punktów zdobyli w dwóch konkurencjach, w których zostali mistrzami województwa: sztafetowe biegi przełajowe 10x800m dziewcząt oraz chłopców. Do sukcesu uczniów prowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: Hanna Grzegrzółka, Janusz Janicki, Ewa Frontczak oraz Sławomir Szwarc.

W 2008 roku szkoła zajęła 2. miejsce w wyżej wymienionym współzawodnictwie a w 2009 r. 4. miejsce. Od 2005r uczniowie zdobyli 20 medali w rywalizacji wojewódzkiej oraz trzy razy 4. miejsce w finałach ogólnopolskich.

Gratulujemy absolwentom tej szkoły oraz ich nauczycielom wychowania fizycznego Imponujących osiągnięć oraz wytrwałości w dążeniu do celu.

   

 

06 maja 2015 r.

Sukces w Eko-Planecie!

Komitet Organizacyjny Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego "Eko-Planeta" uprzejmie informuje, że znane są wyniki tegorocznej, XII edycji Konkursu. Nasza szkoła ma laureatkę krajową w kategorii test - Maluch, jest nią Patrycja Małecka z klasy 4a (zajęła III miejsce w kraju). W tej samej kategorii najlepszy w szkole został Jakub Wojciechowski z klasy 4d. W kategorii test - Adept najlepsza w szkole została Michalina Zubko z klasy 6b. Serdecznie gratuluję tak wysokiej lokaty Patrycji Małeckiej oraz najlepszym uczniom w szkole w kategorii Maluch i Adept oraz wszystkim pozostałym uczestnikom tego Konkursu.
Pełna lista uczestników "Eko-Planety" znajdzie się na tablicy ogłoszeń przy sekretariacie w naszej szkole.

 

03 maja 2015 r.

III miejsce z języka angielskiego dla Asi!

27 kwietnia Jakób Szkólnik, Igor Latosiński, Jan Bejger, Szymon Nowicki, Kamil Chorążewski oraz Joanna Szeliwiak reprezentowali naszą szkołę w turnieju języka angielskiego "Macmillan Primary School Tournament" w Szkole Podstawowej nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Nowogardzie. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Mimo to udało nam się wrócić z podium!
Joasia zajęła 3 miejsce wśród czwartoklasistów. Jest czym się chwalić:) Chłopcy też dali z siebie wszystko.

Gratulujemy uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

 

28 kwietnia 2015 r.

III Międzyszkolny konkurs
poezji religijnej w SP4

Z radością informujemy o kolejnym sukcesie recytatorskim ALICJI KOPACZEWSKIEJ uczennicy kl.3c. W niedzielę 26.04.15r. w kościele Św. Jerzego, z rąk księdza proboszcza Wacława Nowaka, odebrała nagrodę za zajęcie I MIEJSCA w kat. kl. I-III w Konkursie Poezji Religijnej, który odbył się 21 kwietnia w SP-4. Piękną i wyjątkową poezję prezentowało 67 uczniów z terenu gminy Goleniów, w tym 8 recytatorów z klasy 3c. Serdecznie Alicji gratulujemy !

 

24 kwietnia 2015 r.

ORTOFRAJDA pełna wspomnień

            W minioną środę, tj. 22 kwietnia odbyła się w naszej szkole 17. edycja ORTOFRAJDY – Powiatowego Konkursu Ortograficznego o tytuł  Mistrza Ortografii Klas VI. W tym roku przebiegała ona pod hasłem: Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość i była jedną z imprez towarzyszących obchodom 65-lecia naszej „Dwójki”. Przybyło na nią 30 mistrzów ortografii z 15 szkół powiatu goleniowskiego.  Więcej...

 

20 kwietnia 2015 r.

SREBRNA MASKA DLA DUCHÓW TEATRU

Już trzeci rok z rzędu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 odnoszą sukces na Maszewskiej Panoramie Teatralnej. W sobotnie przedpołudnie, 18 kwietnia,” Duchy Teatru”-grupa teatralna z kl. 3c, prowadzona przez p. Beatę Rucińską ,zaprezentowała w Maszewskim Domu Kultury przedstawienie pt .”Skarb fabrykanta”. W sztuce wystąpiły prawdziwe duchy fabryki i poszukiwacze szybkiego zarobku, czyli skarbu. W efekcie dzieci, które wciąż lubią bawić się w teatr, otrzymały za swój występ SREBRNĄ MASKĘ BURMISTRZA MASZEWA,NAGRODĘ DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MASZEWIE oraz WYRÓŻNIENIE ZA CHARAKTERYZACJĘ. Należy podkreślić, że swój udział w sukcesie mieli także wspaniali rodzice, tworzący efekty specjalne, stylizację i zdjęcia.

 

10 kwietnia 2015 r.

Kartki wielkanocne

W ŚWIĘTA WIELKIEJ NOCY
PODZIELILIŚMY SIĘ WIARĄ, NADZIEJĄ I MIŁOŚCIĄ

PISZĄC LISTY DO OLIWII I KACPERKA

Z „MARZYCIELSKIEJ POCZTY”

Do tworzenia kartek nie tylko z życzeniami włączyli się uczniowie klas: V b, VI a, c i d. Mamy nadzieję, że dzięki naszym płynącym z serca słowom ich najbliższe dni napełniły się jeszcze większą radością.

 

08 kwietnia 2015 r.

Zaproszenie

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2
w Goleniowie zaprasza do udziału w Międzyszkolnym Konkursie na Słowniczek Obrazkowy Języka Angielskiego "Let's recycle"

W tym roku tematem pracy jest LAS.
Klasy 1 - przygotowują pracę obejmującą 6 haseł
Klasy 2 - 8 haseł,
Klasy 3- 10 haseł

termin składania prac - 4 maja 2015

Regulamin konkursu
 

 

02 kwietnia 2015 r.

Podziękowanie

Serdecznie dziękujemy Panu Danielowi Gawęckiemu
za ufundowanie upominków na Szkolny Festiwal Talentów. Dziękujemy również firmie PSS "Społem, Panu Michałowi Mac z firmy PROMOPOINT oraz Radzie Rodziców

 

28 marca 2015 r.

Ortofrajda 

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji ORTOFRAJDY - Powiatowego Konkursu Ortograficznego o tytuł Mistrza Ortografii Klas VI. Konkurs odbędzie się 22 kwietnia 2015 r. (środa) o godz. 900 w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2 w Goleniowie. Przewidywany czas jego zakończenia -  godz. 1300.

Tegoroczna edycja konkursu przebiegać będzie pod hasłem: „Pamięć o przeszłościi będzie jedną z imprez towarzyszących obchodom 65-lecia naszej szkoły. W związku z powyższym wszystkie zadania ortograficzne oraz  tekst dyktanda związane będą z historią szkoły.

Warunkiem udziału w ORTOFRAJDZIE jest zgłoszenie do dnia 1 kwietnia 2015 r. dwóch reprezentantów szkoły. Wypełnione karty zgłoszenia prosimy przekazywać faksem lub pocztą elektroniczną do sekretariatu naszej szkoły.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie reprezentantów wszystkich szkół podstawowych z powiatu goleniowskiego. Życzymy dobrej zabawy i zdobycia  tytułu Mistrza.

 

organizatorka ORTOFRAJDY

mgr Izabela Góra

- Karta zgłoszenia

 

11 marca 2015 r.

Sukces w "Geo - Planecie"

Miło nam poinformować o sukcesie Michaliny Zubko z klasy 6b,
która zdobyła tytuł laureata zajmując I miejsce w kraju
w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego "Geo - Planneta" w kategorii "Młodzik"

Piękny wynik osiągnęły również:

Nela Ogórska z kl. 6b

Oliwia Czarnecka z kl. 5c

Alicja Tkaczuk z kl. 6b

Kamila Ślepaczek z kl. 6d

Sabrina Mazur z kl. 5c

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Szkolna organizatorka konkursu
i opiekunka uczniów

mgr Jadwiga Jasiak

 

05 marca 2015 r.

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału

w III Międzyszkolnym Konkursie Artystyczno-Ekologicznym „Puszkobranie 2015” 

oraz

w III Międzyszkolnym Konkursie LITERACKO-Ekologicznym „Puszkobranie 2015”

Regulaminy konkursów:

- III Międzyszkolny Konkurs Artystyczno-Ekologiczny

„Puszkobranie 2015”

-  III Międzyszkolny Konkurs LITERACKO-Ekologiczny

„Puszkobranie 2015”

 

24 lutego 2015 r.

Podziękowanie

Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2 w Goleniowie serdecznie dziękują

Panu Wojciechowi Maciejewskiemu

za ufundowanie banerów na "Dzień Otwarty szkoły"

 

29 stycznia 2015 r.

Zawiadomienie

Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi
Nr 2 im. H. Sienkiewicza w Goleniowie informuje,
że rozpoczynają się zapisy dzieci
na rok szkolny 2015/2016
w niżej wymienionych terminach

od 02.02 do 15.03.15 r. - zgłaszanie do klasy I dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły,

od 01 do 27.03.15 r. - rekrutacja do klasy I dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły,

od 01 do 27.03.15 r. - rekrutacja dzieci do oddziału przedszkolnego.

Druki znajdują się na stronie: www.bip.sp2.goleniow.pl
oraz w sekretariacie szkoły.
         

 

08 stycznia 2015 r.

W Święta Bożego Narodzenia nie myśleliśmy tylko o sobie!!!

„MARZYCIELSKA POCZTA” wśród nas !!!

Uczniowie klas: V b, VI b, VI c i VI d zrobili kartki świąteczne  (głównie z życzeniami) dla chorych dzieci: Oliwi i Sebastiana
z „MARZYCIELSKIEJ POCZTY”.

Wierzymy, że dzięki tym kartkom i szczerym, serdecznym życzeniom ich święta stały się radośniejsze i cieplejsze.

Relacja dotycząca współpracy klasy 6b z przedszkolem nr 2
http://marzycielskapoczta.pl/klasa-6b-ze-szkoly-podstawowej-nr-2-oraz-grupa-puchatki-z-przedszkola-publicznego-w-goleniowie/
 

 

06 stycznia 2015 r.

Podwójny sukces muzyczny naszej szkoły

W dniu 19.12. dwa zespoły muzyczne z naszej szkoły: zespól wokalny MARUDY i klasa muzyczna 4b wzięły udział w XX Zachodniopomorskim Konkursie Kolęd i Pastorałek  w Goleniowie. Występy naszych uczniów zostały docenione i wysoko ocenione  przez jury konkursu, które przyznało zespołowi Marudy II miejsce w kategorii „dziecięce zespoły wokalne” zaś  klasie muzycznej miejsce III (I miejsca nie przyznano).

Opiekun zespołów -  Dorota Gąsior

 

 

Marudy wśród wykonawców płyty „Ciesz się ziemio. Kolędy i pastorałki z Goleniowa”

W dniu 21.12. w Goleniowskim Domu Kultury odbył się koncert promujący płytę „Ciesz się ziemio. Kolędy i pastorałki z Goleniowa” Jest to płyta szczególna, gdyż znalazły się na niej kolędy i pastorałki  prezentowane  goleniowskiej publiczności podczas wielu koncertów kolęd oraz wykonywane w konkursach kolędowych, często wysoko nagradzane. Wykonawcami kolęd są goleniowskie zespoły i soliści. Miło nam, że wśród nich znalazł się nasz szkolny zespół Marudy, który na płycie wykonał uroczą pastorałkę „Cicho, lekko” skomponowaną przez goleniowiankę p. Joannę Ozimek.

Serdecznie zapraszamy na drugi koncert promujący płytę, który odbędzie się w Święto Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2015r.

o godz. 16:00 w sali widowiskowej GDK.

Po koncercie będzie możliwość zakupienia płyty w cenie 25 zł.

Dorota Gąsior

 

15 grudnia 2014 r.

Podziękowanie

dla 

Szkoły Podstawowej

Z Oddziałami Integracyjnymi nr 2

im. Henryka Sienkiewicza

W Goleniowie

 

         Parafialny Zespół „Caritas” działający przy Parafii Św. Katarzyny w Goleniowie ul. Jana Pawła II 25 wyraża  serdeczne podziękowanie i słowa uznania dla Dyrekcji Szkoły, Grona Pedagogicznego, Radzie Rodziców i Uczniom za pomoc i zaangażowanie w akcji zbiórki środków czystości i pozyskania środków finansowych ze sprzedaży kart świątecznych na rzecz rodzin ubogich w Gminie Goleniów oraz za trud włożony w służbę drugiemu człowiekowi.

         Życzymy spełnienia marzeń oraz dużo zdrowia
i wszelkiej pomyślności.

Przełożona „Caritas”                     Ks. Proboszcz

         Teresa Dołęga                             Rafał Hoczek

 

 

30 października 2014 r.

Konkurs PUSZKOBRANIE już trwa

 

Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców
i sympatyków szkoły do włączenia się
w nasze ekologiczne działania.

 

Zbieramy:

Puszki aluminiowe, zużyte baterie, makulaturę, elektrośmieci, telefony komórkowe oraz nakrętki na cel charytatywny.

Liczymy na Wasze wsparcie

Działajmy razem!

 

 

27 października 2014 r.

Minutowy rozkład jazdy autobusów

dla dzieci z Marszewa

obowiązujący od dnia 01.09.2014 r.

Szczegółowy
rozkład jazdy PKS Gryfice

KURS 1

od powiedz. – do piątku

przystanek PKS

700

Pierwszy przystanek za rondem

710

Drugi przystanek (jest słupek)

715

Trzeci przystanek (obok Kościoła)

720

Czwarty przystanek (kolonia)

725

Piąty przystanek (osiedle)

730

SP 2

745

Gim. Nr 1

750

 

Szczegółowy
rozkład jazdy PKS Gryfice

KURS 2

od powiedz. – do piątku

KURS 3

od powiedz. – do piątku

KURS 4

od powiedz. – do czwartku

przystanek PKS

1320

1530

1625

Gim. Nr 1

1330

1540

-

SP 2

1335

1545

1630

Pierwszy przystanek (osiedle)

1350

1600

1645

Drugi przystanek (rondo)

1355

1605

1650

Trzeci przystanek (słupek)

1400

1610

1655

Czwarty przystanek

1405

1615

1700

Piąty przystanek (kolonia)

1410

1620

1705

PKP Goleniów

1420

1630

1715

 

 

 

01 października 2014 r.

Konkurs

Od 1 października rusza w naszej szkole konkurs
na "Najładniejszy zeszyt".

Biorą w nim udział wszyscy uczniowie od klasy I do VI.

- Regulamin konkursu

 

 

12 sierpnia 2014 r.

WYPRAWKA SZKOLNA

Rozporządzenie Rady Ministrów ws. wyprawki szkolnej

Informacja o Wyprawce szkolnej dla uczniów klas II,III
         i VI szkoły podstawowej

Informacja o Wyprawce szkolnej dla uczniów posiadających  
         orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego

Oświadczenie o zakupie podręczników druk 2014

Wniosek 1 spełniający kryterium i poza kryterium 2014

Wniosek 2 dla uczniów niepełnosprawnych 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Dziennik lekcyjny

Instrukcja pierwszego logowania do dziennika

Uczniowie

•  NASZE SUKCESY
•  plan lekcji
•  podręczniki
•  po lekcjach
•  wyniki konkursów
•  sport
•  świetlica
•  biblioteka

Strony klas i inne

•  4b - klasa muzyczna
•  English Attack

Nauczyciele

•  kadra
•  pedagog

Dla nauczycieli

Materiały szkoleniowe

Dla pracowników
i emerytów

•  informacje   
Opracowanie i treść © Izolda Karmazyn - Kanonowicz

szablony